ÜYELERİMİZLE ÇINARCIK'TA BİR ARAYA GELDİK


0 | | |
| |

 

OKUL YÖNETİCİLERİNİN MÜKTESEP HAKLARI KORUNMALIDIR.

Çınarcık ilçe başkanı, Osman Özkan'ın organize ettiği Eğitim Bir Sen Çınarcık buluşması gerçekleşti. İlçe başkanı üyelerimize davetimize katılım gösterdikleri için teşekkür etti. Daha sonra Eğitim-Bir-Sen  Yalova şube başkanı Uğur Hakan Tan gündeme dair konuşmasını şöyle sürdürdü.2023 Eğitim Vizyonunun, boşlukların tamamlanarak, yol haritasının belirlenerek hayata geçirilmesinin, eğitim çalışanlarının önlerini görebilmeleri açısından önemli olduğunu vurguladı.

Sendika olarak, hem miras aldıkları medeniyetin ilke ve değerlerini hem de yaşadıkları çağın gereklerini ve önceliklerini birlikte ele alarak çalışmalar yaptıklarını kaydeden Tan, şöyle devam etti: “Öğretmene değer, eğitime dair yönetim süreç ve sistemlere önem vererek yol alıyoruz. Sorunları görme ve çözme, doğruları bilme ve ifade etme noktasında güçlü sesi çıkarmanın, özlü sözü ortaya koymanın, örgütlü gücüyle eğitime dair her konunun doğal tarafı ve yok sayılamaz muhatabı olmanın gereklerini hakkıyla yerine getirme iradesiyle hareket ediyoruz. Eylemlerimiz ve eğitime dair görüşlerimiz üzerinden üyelerimize, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa ‘daha iyisi, daha doğrusu, daha adili mümkün ve gereklidir’ mesajını veriyor, bunun gerçekleşmesi için ter akıtıyoruz.”

Eğitimde dönüşümün sorunsuz gerçekleşebilmesi, Okul yöneticiliğinde değişim yerine gelişim esas alınmalı; halen eğitim kurumu yöneticiliği görevini yapanların müktesep hakları gözetilmelidir” diye konuştu.

Mesleğin bütün yönlerini kapsayan bir düzenleme yapılmalıdır.  Öğretmenliğin bir kariyer mesleği, yöneticiliğin ise profesyonel bir meslek olarak değerlendirilmesini ve mesleki standartlara kavuşturulmasını sağlayacak olan, bir meslek kanunudur. İsteğimiz ve beklentimiz, kanun hazırlanırken, eğitim paydaşlarının, öğretmenlerin önerilerinin dikkate alınmasıdır, çabamız da bu yöndedir” ifadelerini kullandı.

Sendikamızın girişte bulunan bölümü kitap kafe olarak düzenliyoruz . Oraya ikibin kitap alarak Türkiye'de sendika olarak bir ilki gerçekleştireceğiz. Sendikamızda kadınlar komisyonu file örme atölyesi  kaligırafi atölyesi vb . yapılmaktadır. Yine ney bağlama İngilizce, Arapça kursları devam etmektedir. Yakında işyeri temsilcilerine formatörluk  semineri vereceğiz. Yani işimiz gücümüz eğitim. Üyelerimizi hem nitelik hemde nicelik olarak geliştiriyoruz. Şubat ayında ,Sözün bittiği  yer olan,

Yemen'de çocuklar açlıktan ölüyor, Yemen de savaşın mağdur ettiği ve  açlıktan ölmeye başlayan kardeşlerimize geniş kapsamlı bir yardım faaliyetine başlayacağız. İfadelerini kullandı. İkramları ardından toplantıya son verildi.

 

 

Top