ALTINOVA


0 | | |
| |

2023 vizyon belgesinde yer alan umutlar gerçeğe dönüşmelidir.

Altınova  ilçe başkanı, Mehmet Ali Çiftçi 'in organize ettiği Ebs Altınova  buluşması gerçekleşti. İlçe başkanı üyelerimize davetimize katılım gösterdikleri için teşekkür etti.Daha sonra Eğitim-Bir-Sen  Yalova şube başkanı Uğur Hakan Tan gündeme dair konuşmasını şöyle sürdürdü.Bakanligimizin 2023 Eğitim Vizyonunun uygun olarak,
Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması için somut çalışmaların başlatılmasıni istiyoruz.Alan değişikliği taleplerinin karşılanması, görevde yükselme sınavlarının gerçekleştirilmesi gibi adımlar, bizim de talep ettiğimiz ve gerçekleşmesini beklediğimiz olumlu gelişmelerdir. Ancak, 3600 ek gösterge vaadinin bir türlü yerine getirilememesi, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının doğurduğu olumsuz sonuçlar, yer değişikliği sürecinde karşılanmayan talepler, eğitim çalışanlarına yönelik giderek artan şiddete karşı etkin ve caydırıcı bir düzenlemenin hayata geçirilememesi gibi konular ve sıkıntılar eğitim-öğretim yılının ilk dönemine damga vurmuştur.

3600 ek gösterge konusundaki siyasi irade artık karara dönüştürülmelidir

Tecrübeli insan kaynağını değerlendirmeyen eğitim yöneticiliği süreçleri başarısızlığa mahkûmdur.
Halen eğitim kurumu yöneticiliği görevini yapanların müktesep hakları gözetilmelidir”.

Okul esaslı bütçe geciktirilmeden hayata geçirilmelidir.

Erkek kamu görevlilerine kılık ve kıyafet dayatılmamalı, darbe ürünü yönetmelik kaldırılmalıdır.

Memur ve hizmetli çalışanların mali ve sosyal hakları iyileştirilmelidir.

Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfı, Teknik Hizmetler Sınıfı, Yardımcı Hizmetler Sınıfı ve diğer hizmet sınıflarında çalışanların da eğitim öğretim hizmetinin aksamadan en etkin şekilde yürütülmesi için emek sarf ettiği gerçeği unutulmamalı; Bakanlık insan kaynakları politikası bağlamında bu çalışanlar da eğitim çalışanı olarak görülmelidir. 
Sendikamızın girişte bulunan bölümü kitap kafe olarak düzenliyoruz . Oraya iki bin kitap alarak Türkiye'de sendika olarak bir ilki gerçekleştireceğiz.  Sendikamizda kadınlar komisyonu file örme atölyesi  kaligirafi atölyesi vb.yapilmaktadir.Yine ney bağlama ingilizce Arapça kursları devam etmektedir. Yakında işyeri temsilcilerine formatörluk semineri vereceğiz. Yani işimiz gücümüz eğitim. Üyelerimizi hem nitelik hemde nicelik olarak geliştiriyoruz.Subat ayında  Sözün bittiği  yer olan,
Yemen'de çocuklar açlıktan ölüyor.Yemen de savaşın mağdur ettigi  acliktan ölmeye baslayan kardeslerimize genis kapsamli bir yardim faaliyetine başlayacağız. ifadelerini kullandı. İkramları ardından toplantıya son verildi.

 

 

 

 

 

Top