YALOVA'DA ETKİLİ VE YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM BİR-SEN


745 | 23.05.2019
| |

YALOVA’DA MİLLİ EĞİTİM ,ÜNİVERSİTE VE KYK’DA EĞİTİM BİR-SEN YETKİLİ SENDİKA OLDU.

Yalova’da yetkinin adresi değişmedi. 2019 yılı yetkili sendika belirlemelerinde 1551 üye sayısıyla Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi eğitim çalışanlarının büyük desteği ve teveccühü ile yetkisini perçinleyerek, eğitim çalışanlarının sözcüsü yetkili sendika oldu.

Yetki süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Uğur  Hakan Tan; 2019 yetkili sendika belirleme çalışmaları sonucu  imzalanan Mutabakata göre Eğitim Bir-Sen olarak Yalova’daki tüm ilçelerde , merkezde ,üniveriste ve kyk’ da en çok üyeye sahip olarak yetkili sendika olduklarını söyledi.Üye sayılarının diğer sendikaların üyelerinin toplamından fazla olduğunu belirtti.“Örgütlenerek dayanışma, eğitim çalışanlarının haklarını koruma, geliştirme, yasaklarla mücadele etme, özgürlük alanlarını genişletme mücadelesinde eğitim çalışanlarının bir kez daha teveccühüne mazhar olarak etkili sendikacılık ile yetkimizi perçinledik.” İfadelerini kullandı.

Üyemizin geleceği kadar ülkemizin geleceğini de önceliyoruz

Faaliyetlerini sadece özlük haklarıyla sınırlandırmadıklarını, üyesinin geleceği kadar ülkenin geleceğini de önceleyen bir mücadele anlayışını benimsediklerine değinen Tan, “millet iradesinin ayakta kalmasını, kazanımlarımızın hayatta kalmasını, millî kültürümüzün gençlere miras olarak aktarılmasını, eğitimin bir maarif davası olarak algılanmasını çevreleyen bir dönemin sonunda daha da büyüdük, mevcuda yeni değerler kattık ve kazandırdık.”

Eğitim-Bir-Sen Yalova  Şube Başkanı Uğur Hakan Tan; "Çeyrek asırlık yolculuğumuz hep büyüyerek gerçekleşti. Şimdi Yalova’da 1551 üyeye ulaştık. Eğitim çalışanlarımızın teveccühünü kazanmış bir teşkilatız. Bunda en büyük etken bizim üyelerimize karşı şeffaf, hesap verebilir olabilmemiz ve kolay ulaşılabilirliğimizdir. Üyelerimizin ne zaman bir sıkıntısı olsa anında yanlarında yer aldık ve birlikte çözüm aradık. Milletimizle, milli manevi değerlerimizle hep barışık bir şekilde tüm görüşlere saygılı, kimseyi ötelemeyen aksine kucaklayan bir yönetim politikası izledik. Bu sebeple zaten yaptığımız işi değerler sendikacılığı olarak adlandırıyoruz. Eğitim-Bir-Sen, sendikacılığı diğerlerine göre yapmak gibi bir aymazlığın içine düşmeyerek sendikacılığı bugüne kadar değerlerine göre yaptı ve bundan sonra da buna devam edeceğiz. Biz, Akif İnan’ın ‘Acılar umudu buldurur bize’ dizesinde ifade ettiği gibi Türkiye’nin yaşadığı antidemokratik süreçlere ilişkin darlanmış, zorlanmış ama iddiasını kaybetmemiş bir kitle olarak ‘sorunları çözeriz’ inancıyla yolumuza devam etmiş bir kitleyiz.

Tan; “Eğitim-Bir-Sen’in bugünlere gelmesinde, yen ufuklardan yeni umutlara yol almasında emeği olan herkese; yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, İlçe temsilcilerimize ve yönetimlerimize, işyeri temsilcilerimize ve bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu .

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top