ŞEHİT AİLELERİMİZE İFTAR VERDİK


591 | 14.05.2019
| |

EĞİTİM BİR-SEN ŞEHİT AİLELERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

Yalova Eğitim Bir Sen Kadın komisyonu, Anneler günü ilimizde bulunan şehit ailelerine iftar verdi. Kadın komisyonu başkanı Duygu Kahraman yaptığı açıklamada,” Bugün anneler günü. Her annenin yeri ayrı. Ama onların yeri bambaşka. Onlar, Doğu'da, Irak'ta, Suriye'de, 15 Temmuz'da hain teröristlere karşı mücadelede şehit düşmüş kahramanların anneleri. Onlar, alçak terör pusularında can vermiş yiğitlerin anneleri. Onlar bağrı yanık ama onurlu, gururlu şehit anneleri. Bu millet size minnettar. Bu akşam iftarımızı  sendikamızda EBS Kadın Komisyonu üyesi arkadaşlarımızın  ev sahipliğinde şehit ailelerimizle birlikte yaptık. Allah onlardan razı olsun.

Eğitim Bir Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan Tan açıklamasında;  Anne, samimiyetin, karşılıksız sevmenin, fedakârlığın, hiçbir tanımın ifade edemeyeceği duygusal bağın, sınırsız şefkatin, bitimsiz sevginin, benliğini varlığımızla bütünlemenin sembolüdür. Anneler, Allah’ın rahim sıfatının kendilerinde tecelli ettiği varlıklardır. O nedenle, annelerin sevgisi, şefkati, merhameti hiçbir beşeri ölçekle anlaşılıp sınırlanamayacak kadar engindir. O duygunun aşkın yüceliğini ancak anneler bilir. Annelerin varlığı cennet, yokluğu bitimsiz bir boşluktur. Onun için toplumsal barışı ve huzuru ayakta tutacak canlı, güçlü bir sembol olarak ayakları altına cennet serilen annelerin hakkı hiçbir surette ödenmez

İnsanlığı doğuran, medeniyetleri yoğuran annelerdir.

Bizim için kendilerini feda eden annelerimize gerçek ödül, onur duyacakları milletçe başarılarımızı armağan etmektir. Nitelikli bir nesil yetiştirirsek, annelerin emeğine en büyük katkıyı vermiş, Anneler Günü’nü gerçek anlamda kutlamış, tarihsel, kültürel derinliğiyle idrak etmiş oluruz.

Güçlü anne, güçlü aile; güçlü aile, güçlü toplum demektir. Annelerimiz, bizim gerçek güzelliğimiz, gerçek değerimiz, zenginliğimizdir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. İftar yemeğin ardından Şehit ailelerine hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı.


Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top